************** Serwis o małych pieskach **************
Strona Główna |  Galeria  |  Ciekawe linki Kontakt

 

 

Małe pieski - najpopularniejsze rasy

Chihuahua - jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji Chihuahua. Istnieją dwie odmiany tej rasy: chihuahua krótkowłosy i chihuahua długowłosy.
więcej ->>
Pinczer Miniaturowy (ratlerek) - jedna z ras psów, należąca do grupy psów w typie pinczera i sznaucera, molosów, szwajcarskich psów pasterskich oraz innych ras. Zaklasyfikowana do sekcji psów w typie pinczera i sznaucera w podsekcji psów w typie pinczera.
więcej ->>
Papillon (spaniel kontynentalny miniaturowy) - jedna z ras psów przynależna do grupy psów do towarzystwa w sekcji spanieli miniaturowych.
więcej ->>
Grzywacz chiński - jedna z ras psów należąca do grupy psów do towarzystwa, w sekcji psów nagich. Psy tej rasy są pogodne i radosne, mogą źle znosić obecność innych psów, (nie zawsze) są aktywne.
więcej ->>
Yorkshire Terrier – jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Łatwo dostosowujące się, mądre i pojętne, łatwo uczą się sztuczek.
więcej ->>
Pekińczyk - rasa należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji spanieli japońskich i pekińczyków. Pekińczyk jest rasą wyhodowaną w Mandżurii. Do połowy XIX wieku rasa ta znana była wyłącznie w Chinach, gdzie pekińczyki hodowane były jako psy świątynne.
więcej ->>
Maltańczyk - rasa należąca do grupy psów do towarzystwa. Dokładne jej pochodzenie nie jest znane, ale wiadomo, że były już znane w starożytnym Egipcie, Rzymie i Grecji.
więcej ->>
Shih Tzu - jedna z ras psów, należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji psów tybetańskich. Shih Tzu jest psem niezależnym, inteligentnym, towarzyskim i wesołym.
więcej ->>
Pomeranian (szpic miniaturowy) - jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji szpiców europejskich. Jest psem jednego pana, bardzo się przywiązuje, ale też często nie można nad nim zapanować.
więcej ->>
Mops - jedna z ras psów należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Pies tej rasy jest kontaktowy i towarzyski, więc źle znosi długotrwałą samotność.
więcej ->>
 

 

Copyright © 1999-2009 Cats'n'Kittens. All Rights Reserved.